09335004077

انواع رنگ نما و رنگ آمیزی نمای ساختمان با راپل

رنگ اکریلیک
 از دوست داشتنی ترین رنگ‌ های نما و دیگر سطوح میباشد. رنگ اکریلیک به جهت مقاومت و دوام بالا و درخشندگی و انعطاف‌ پذیری، محبوبیت بیشتری جهت رنگ آمیزی نما دارد. از جمله رنگ اکریلیک در این زمینه رنگ جوتن میباشد. رزین آکریلیک بر دو پایه آب و روغنی می باشند. رزین آکریلیک با حلال آب ضد قارچ، بدون بو، آسیب ناپذیر، مقاوم در برابر اشعه UV خورشید و سطحی سخت می باشند. همینطور قابل‌ استفاده بر روی سطح های گچی، سیمانی، کناف و … می باشند.
رنگ کنیتکس
 یک رنگ‌ بر دو پایه آب و روغنی می باشد. نوع روغنی آن مناسب رنگ‌ آمیزی نما و سطوح خارجی ساختمان میباشد. دو ویژگی عمر بالا و مقاومت در برابر رطوبت این رنگ را برای رنگ آمیزی نما محبوب نموده است.
رنگ‌ روغنی
این رنگ برای همه سطح های فرنگی به‌ خصوص نرده، درب و پنجره فلزی کاربرد دارد. این رنگ‌ بر اساس حلال نفتی میباشد و مقاومت خوبی در قبال رطوبت دارد. همینطور افزون بر آن قابل شستشو نیز هست اما دارای کمی بو هم است.
رنگ استخری
این رنگ برای پوشش دهی استخر استفاده می‌شود. مقاوم در برابر رطوبت، ضد قارچ و جلبک می باشد.
رنگ اپوکسی
اپوکسی یکی از دیگر از رنگ نمای ساختمانی می باشد. ولی این رنگ بیشتر در بخش های صنعتی کاربرد دارد. در منازل و اداره ها از این رنگ به جهت مقاومت بالا برای کف پوش استفاده می کنند.
رنگ نانو
این رنگ به جهت عایق بودن و کیفیت بالا در برابر عوامل جوی گزینه قابل قبولی برای رنگ آمیزی نمای ساختمان می باشد.

انواع رنگ آمیزی نما

با دقت به نقش رزین در رنگ به لحاظ تامین کننده اصلی خواص حفاظتی و مقاومتی در برابر عوامل مختلف، قاعده کلی از کم به زیاد باید در مورد مقدار رزین رنگ لایه‌های مختلف از زیر به رو رعایت شود، بدین نحو که به ترتیب از لایه‌های زیر مقدار پیگمنت به تدریج کاسته و به مقدار رزین افزوده می شود. از این رو می‌توان نسبت رزین به پیگمنت و پر کننده‌ها را در لایه‌های زیر و رو در جهت عکس یکدیگر در نظر گرفت‌. عدم رعایت این نسبت باعث ترک خوردگی در رنگ پس از خشک شدن می گردد.
یکی از قدیمی‌ترین روش‌های رنگ آمیزی نما کماکان همان رنگ کردن به وسیله قلم مو می باشد. کیفیت قلم موها عموما به نوع مو یا الیاف بکار رفته در آن بستگی دارد و از این حیث به دو دسته کلی زیر تقسیم می گردند:
قلم موهای مرغوب و عالی تشکیل شده ا‌ز موهای طبیعی حیوانات نظیر اسبی، خوک و غیره
قلم موهای عادی تشکیل ‌شده از الیاف مصنوعی به تنهایی و یا به همراه موهای طبیعی حیوانات
مارا در شبکه های اجتماعی و مرورگرها دنبال کنید.
رنگ آمیزی نمای ساختمان
بزودی بصورت روزانه نمونه کار های جدید بارگذاری میشو منتظر ما باشید
  و به سایت ما سر بزنید.

همین الان سفارش خدمات نمای ساختمان خود را ثبت کنید و منتظر تماس مشاورین ما

باشید .

یا اگر مایلید از خدمات فوری ما استفاده کنید با ما در تماس باشید.

09335004077


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما